Wystawa fotografii „Niedopowiedziane tango…” w poznańskim Pożegnaniu z Afryką

Zapraszam na wystawę fotografii „Niedopowiedziane tango…” mojego autorstwa w Pożegnaniu z Afryką w Poznaniu (ul. Szkolna 15 wejście od ul. Jaskółczej). Otwarcie wystawy w dniach 10- 11 października, wernisaż 10 października o godzinie 19.00. Pożegnanie z Afryką w Poznaniu będzie czynne również w niedzielę (11 października) do ostatniego klienta. W dniach 10 i 11 października 2009 osoby które odwiedzą Pożegnanie z Afryką w Poznaniu będą mogły wypić kawę w pijalni z 50% upustem oraz cieszyć oko zdjęciami.

Kilka słów o wystawie:

„Niedopowiedziane tango…”

Niedopowiedziane tango… wystawa fotografii poświęcona tangu. Robiąc zdjęcia próbowałem uchwycić emocje związane z tangiem, lecz każda osoba tańcząca tango inaczej je odczuwa, każda para tańczy inaczej. Jak tytuł wystawy mówi zdjęcia są niedopowiedziane ale mam nadzieję że każda z osób oglądających wystawę sama dopowie sobie emocje. Zdjęcia powstały na milongach w Poznaniu, gdzie spotyka się grupa pasjonatów tanga, zawsze chętnych do udzielenia rad czy wskazówek osobą początkującym. Lubie patrzeć jak tańczą i próbuje rozgryźć ich kroki, ruchy ciała którymi partner mówi partnerce o następnym kroku. Sam od pewnego czasu poznaję tajniki tanga i choć na obecną chwilę „raczkuję” w tangu, to daje mi ono wiele przyjemności, a czasami nawet zapomnienia. Patrząc na tańczących widzę że jeszcze czeka mnie dużo nauki by móc całkowicie zatracić się w tangu.

Ucząc się podstawowych kroków tanga wpadłem na takie porównanie „Kroki życia czyli tango argentyńskie”, tango uczy podejmowania decyzji, tańcząc tango jeśli nie wyjdzie jakiś krok trzeba zrobić następny krok bo gdy się stanie i zacznie myśleć to muzyka może się skończyć. Również z każdą osobą tańczy się inaczej, gdyż każda kobieta inaczej odbiera ruchy mężczyzny, a każdy mężczyzna prowadzi na swój sposób … czasami bywa tak że to kobieta zaczyna prowadzić.

Zapraszam do oglądania wystawy Wojciech Turosz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia, Wystawy i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.